1 sierpnia 2015

Warszawo, Warszawo ma....

  Dzisiaj zabieram Was z fotograficzną podróż do Warszawy. A dokładnie do Muzeum Powstania Warszawskiego.



   Osobiście muszę się przyznać, że jestem typem osoby, która jak gdzieś pojedzie i tam jest muzeum - to na pewno do niego wejdę. Jeżeli w tym muzeum jest dział związany ze średniowieczem, to już w 100% możecie być pewni, że Ja tam zniknę na parę godzin, a Wy jeżeli Was ta tematyka nie interesuje to musicie sobie znaleźć inne atrakcje ;) 

O muzeach, wystawach, sposobie i formie ich udostępniania zbiorów zwiedzającym mogę też opowiadać godzinami. Dlatego nie ukrywam, że Muzeum Powstania Warszawskiego zrobiło na mnie przeogromne wrażenie. Zarówno ze względu na jego tematykę, ale także (a może i najpierw z tego powodu) na sposób przekazania i pokazania swoich zbiorów odwiedzającym.




Pomimo dużego ładunku emocjonalnego twórcą muzeum udało się stworzyć miejsce, które potrafi pokazać w naprawdę ciekawy sposób historię miasta, pobudzić do myślenia i wzruszyć. A to wszystko bez zbędnego etosu i patosu.



W muzeum zaaranżowano również przestrzeń skierowaną specjalnie dla maluchów i młodszych odwiedzających. Dzieciaki mogą tutaj nie tylko pooglądać, posłuchać, ale również pograć i porysować.



Muzeum zostało zaaranżowane z formie - zobacz, dotknij, poczuj. Praktycznie w każdej z sal znajdują się interaktywne eksponaty. W muzeum znajduje się również sala kinowa w której można oglądać "Miasto ruin".








Muzeum to nie tylko budynek. To również zagospodarowany wokół niego teren. Można tutaj pospacerować, pooglądać wystawy, albo po prostu ochłonąć po natłoku wrażeń.


My - czyli Ja i moja cudowna przewodniczka po Warszawie - udałyśmy się w dalsze spacerowe zwiedzanie miasta.


I tak krok po kroczku dotarłyśmy pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Gdzie chwilę po naszym przybyciu odbywała się zmiana warty.




Aż dotarłyśmy do Małego Powstańca - którego kopię widzieliście na fotografiach z muzeum.


I taki to powstał Mi post warszawski z Powstaniem w tle. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz