15 maja 2014

Skopiec czyli opary absurdu

Jadąc w góry Kaczawskie, żeby pospacerować w tamtym rejonie i zdobyć szczyt Skalnik, decydujemy się odwiedzić sąsiadujące góry Kaczawskie i szczyt Skopiec (724 m n.p.m).

Muszę powiedzieć, że jest to chyba najmniej atrakcyjny ze wszystkich szczytów Korony Sudetów ;) Ze szczytów nie było zapierających dech w piersi widoków (co prawda były, ale jak wchodziliśmy na sąsiadujący szczyt), nie było oszałamiającej przyrody (no cóż taka pora roku), nie było oznaczenia (chyba, że mówimy o tabliczce o wymiarach 4 cm x 2 cm). Ale to był chyba najbardziej absurdalny i radosny wyjazd.

Podjeżdżamy do Komarna. Skręcamy przy dwóch kościołach i kierujemy się do końca wsi. Odnajdujemy znaczek z żółtym szlakiem. Droga łatwa, szybka, cudne widoki, po drodze 3 sarny. Zachwyceni, że tak szybko.Zdziwienie, że brak jakiejkolwiek informacji, no ale na początku drogi szlak był oznaczony, więc pewnie jest ok. Schodzimy.

Ostatni rzut na mapę - tak zdobyliśmy, ale Baraniec. Skręciliśmy sobie troszkę w prawo - ale dzięki temu mieliśmy te widoki :)

 A więc znowu na żółty szlak i wschodzimy po raz kolejny, tu widoków już nie ma, sarny też sobie gdzieś poszły. Dochodzimy do skrzyżowania z niebieskim szlakiem czyli  miejsca w którego znowu mamy 3 kroki do Barańca - ale przecież już go zdobyliśmy. Nerwowe rozglądanie się po okolicy w poszukiwaniu jakiegoś oznaczenia - nagle jest !!!!

Ma radość nie zna granic, jest tabliczka Skopiec !!! Jej wielkość i czytelność aż poraża, jak mogliśmy jej nie zauważyć.Idziemy, biegniemy, zdobywamy. Szczyt jak szczyt - jest.


Na szczęście ogólna radość nas nie opuszcza, schodzimy jeszcze raz do auta i kierujmy się na dłuższy spacerek na Skalnik.

2 komentarze:

  1. Ha ha, to chyba tabliczka zrobiona przez jakiegoś turystę, który postanowił nadrobić braki w oznakowaniu. Niezłe:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. powiem Ci, że totalny przypadek zadecydował, że mój wzrok jednak padł na TO drzewo w TYCH chaszczach ;) bo pewnie była by szansa, że jeszcze coś byśmy zdobyli po drodze ;) Ale znaczek pełen profesjonalizm - kolor, wydruk, laminowanie ;)

      Usuń