5 lipca 2013

Do Bergen i w góry

Norwegia zawsze inspiruje. Tanie loty dają duże możliwości. Gór nigdy nie odmówię. Tak więc krótki pobyt w Norwegii został podzielony na cześć górską i część miejską. Dzisiaj krótka migawka z części górskiej. A raczej ze spaceru po górzystych okolicach tego miasta.

Ważną atrakcją turystyczna jest kolejka liniowa - Fløibanen, którą można się dostać na szczyt góry - Fløyen. My wybraliśmy opcję spacer. Droga na szczyt wiedzie wijącą się pośród malowniczego osiedla domków jednorodzinnych drogą. Przy każdym zakręcie widok na miasto zmienia się diametralnie i można popodziwiać całe miasto a nie tylko jego część. Dodatkowy plusem jest na pewno pooglądanie przeurokliwych domków, które są tak charakterystyczne dla tego rejonu Europy. Docierając na szczyt góry, można podziwiać panoramę miasta, okoliczne wzgórza i fiordy.
Z informacji przydatnych mogę powiedzieć, że szlaki są bardzo dobrze oznaczone. A jeżeli wcześniej odwiedzicie w mieście Informację Turystyczna i weźmiecie darmowa mapę, możecie spokojnie spacerować, bez obawy, że się zgubicie.

   


Najbardziej podobała mi się różnorodność tego miejsca. Momentami czułam sie jak w moich Sudetach, potem jakbym sie przeniosła do kochanych Bieszczad, a chwilami jak w Tatrach. Widoki zapierały dech w piersiach. I co najfajniejsze?? Po 21-wszej na szlaku nadal było jasno jak o 16-tej :)

     


5 komentarzy:

 1. wow! ależ cudnie! marzę o skandynawii od kilku ładnych lat... ehhh... bardzo, ale to bardzo Ci zazdroszczę tej podróży :) z niecierpliwością czekam na dalszą część zdjęć :) buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na bieżąco będę uzupełniać zdjęcia :) A w tamte rejony nie raz powrócę :)
   a swoja droga - Twoja nowa fryzura - WOW, rewelacja :))

   Usuń
 2. oj Norwegia marzy mi się, a szczególnie to miejsce...
  http://jedrzejosinski.pl/norwegia/norwegia20.JPG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to mamy wspólny cel wyprawowy :) o tym miejscu tez marzę, ale może następnym razem się uda :))

   Usuń
 3. Dla mnie również Norwegia to ogromne źródło inspiracji, a Bergen uwielbiam szczególnie. Zapraszam do mojej relacji i zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń