18 marca 2013

Najlepsze filmy górskie świata w DCF

Nie można jechać w góry?? Nic straconego (no powiedzmy). Góry przyjdą do Ciebie :)
Przez ostatni weekend czyli 16-17 marca Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprosiło na projekcję filmów pod hasłem "Reel Rock Tour" - czyli coroczną serie najlepszych filmów górskich i wspinaczkowych z całego świata. (tu).

Nie sposób nie zgodzić się z opisem wydarzenia zamieszczonym na stronie DCF-u: 
"Rywalizacja i przesunięcie granic ludzkiej wytrzymałości, przygoda, ryzyko i adrenalina na najwyższym poziomie, największe nazwiska w tym sporcie, niesamowite osobowości, fascynujące historie i piękne ujęcia niezwykłych miejsc w górach na całym świecie".
Przyznaję się, że momentami siedziałam z rozdziawioną w wrażenia buzią, jak bohaterowie filmów z lekkością motyla pokonywali 600 i 900 metrowe  wręcz pionowe skały. Pełen podziw dla ich wytrzymałości. Nie będę ukrywać, że z niedzielnych filmów największe wrażenie zrobiła na mnie historia opowiedziana w "Płetwie rekina" (The Skark's fin). Ale tutaj musicie sami oglądnąć ten film i stwierdzić czy to jest szaleństwo czy siła woli i chęć spełniania marzeń.


Dla tych którzy z miłą chęcią by wybrali się na taki krótki festiwal informacja, że filmy są również wyświetlane w ramach kilku innych festiwali górskich - tu.


wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://www.reelrocktour.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz